Meniu

Vieninteliame Lietuvos bėgime basomis – beveik 400 dalyvių

Unikalaus bėgimo dalyvių skaičius auga

Beveik 400 aktyvaus laisvalaikio mėgėjų rugpjūčio 7 d. nusprendė išbandyti kitokį bėgimą, kuomet sportiniai bateliai ne tik nereikalingi, bet šiose varžybose net ir draudžiami. Europos centro golfo klube saulėtą sekmadienį įvyko jau antrasis Lietuvoje alternatyvų neturintis bėgimas basomis. Prieš metus vykusiose varžybose prie starto linijos stojo 300 basakojų bėgikų.

Begimas basomis 2016_0595

Nuotaikingų varžybų dalyviai ir svečiai noriai mėgavosi vaikščiojimu basomis minkštoje ir reguliariai prižiūrimoje Europos centro golfo klubo pievoje. Bėgimo dalyviai grožėjosi puikiu aikštyno kraštovaizdžiu, o kadangi varžybų trasa driekėsi ir per patį Europos geografinį centrą, turėjo išskirtinę galimybę joje pabūti. Žolės kilimu nuklotą trasą dalyviai išmėginti galėjo 4 km ir 8 km nuotoliuose, o mažiesiems renginio svečiams buvo siūloma 500 m distancija.

„Bėgimas gali būti įvairus: sunkus, siekiant pergalės ar norint pagerinti asmeninį rezultatą, komandinis, dalyvaujant estafetėje, reikalaujantis ištvermės, esant sudėtingai trasai, o gali būti ir malonus bei nuotaikingas, įkvepiantis ir kupinas nepamirštamų emocijų. Būtent toks ir yra bėgimas basomis, kurį siūlome išbandyti ne tik kaip alternatyvą kitoms bėgimo varžyboms, bet ir skatindami aktyvų, prasmingą laisvalaikį.

Begimas basomis 2016_0772

Šventiška, nuotaikinga ir pozityvi atmosfera, bėgikų ir jų artimųjų nuoširdžios šypsenos, dalyvių emocijos įveikus trasą tik patvirtina, jog toks renginys Lietuvoje yra reikalingas“, – kalbėjo renginį organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai“ direktorius Evaldas Martinka.

M. Dirsė ir I. Želvytė antrą kartą apgynė nugalėtojų vardą

Ištvermingiausi bėgikai stojo prie ilgiausios varžybų, 8 km, rungties starto – jų varžybose buvo virš 100. Šioje rungtyje nugalėtojų vardą antrą kartą apgynė Modestas Dirsė ir Ieva Želvytė.

Begimas basomis 2016_0980

Vyrų kategorijoje pirmąją vietą užėmęs M. Dirsė atbėgo per 23:25 min. Antrasis finišavo Tomas Venckūnas (24:11 min). Augustas Jakubynas trasą įveikė per 24:41 min ir užėmė trečią vietą.

8 km distanciją moterų kategorijoje per 28:49 min įveikė ir pirmąja vieta džiaugėsi Ieva Želvytė iš Kauno. Antrosios vietos laimėtoja tapo Gitana Akmanavičiūtė (30:25 min), o trečioji finišavo Rasa Bačanskienė (32:25 min).

Daugiau nei 170 bėgimo entuziastų pasiryžo įveikti 4 km rungtį. Šios rungties nugalėtoju, kaip ir prieš metus, tapo Evaldas Nausėda, įveikęs distanciją per 11:36 min. Antrą vietą užėmė net du bėgimo basomis dalyviai, kurie trasą įveikė per 12:28 min – Mikas Makušinas iš Panevėžio ir Saulius Čalkevičius iš Kauno, o trečiasis finišavo Sigitas Pranaitis (14:08 min).

Moterų įskaitoje greičiausiai 4 km minkšta žole nubėgo Gedvilė Diržiūtė (14:21 min). Per 15:32 min trasą įveikusi Vaida Priedininkaitė pelnė antrosios vietos apdovanojimą, o trečioji finišą pasiekė Jelena Grigienė (15:44 min).

Gausiais plojimais ir garsiais šūksniais sportiškiausios bėgimo basomis komandos titulą priėmė bėgimo bendruomenė „Bėgimo klubas“. Sportiškiausiu kolektyvu bendruomenė tapo ir 2015 m.

Vaiku begimas 2

Bėgimą pieva išmėginti panoro gausus būrys mažųjų bėgikų – jų noro nesumažino ir vasariškas lietus. Jaunieji sportininkai įveikė 500 m bėgimo basomis distanciją.